inter-ROYAL

Ana sayfa / Ürünlerimiz

ÜRÜNLERİMİZ

ROYCELL TB94

KİMYASAL YAPISI: Yüksek kontrasyonlu selülaz enzimi 

GÖRÜNÜŞÜ: Koyu kahverengi sıvı 

İYONİK YAPISI: Noniyonik

pH: 4,5 -5

ÖZELLİKLERİ: Her oranda su ile karıştırılabilir.su ile karıştırıldıktan sonra 6 saat içinde tüketilmelidir. Boyama ve terbiye işlemleri sırasında tüylenme gösteren yada tüylenme eğilimine sahip.
Pamuklu yada pamuk karışımı kumaşlara uygulanabilir. Kumaş üzerindeki tüycüklerin selüloz zincirine bağladıkları 1-4 β glokosidik bağın açılmasını sağlayarak mekanik zorlamalar sonucu kumaş yüzeyinden dökülmelerini sağlar. Bu amaç için malın maruz kalacağı mekanik sürtünme kuvvetlerini maksimum seviyelere getirmek prosesin  başarılı olması için gereklidir.    

KULLANIM ŞEKLİ: Dokuma ve örgü selülozik elyaftan oluşan materyallerde veya selüloz ağırlıklı olan karışımlarda efektif bir yüzey bitim elde edilmesini sağlar. Mekanik hareket eşliğinde etki yaratır. kumaş yüzeyi kayganlaşır,mamülün tüylenme eğilimi kalıcı olarak azalır. Ayrıca tüyler gibi geniş yüzey alanlarına sahip olan ince iplikler ve zarar görmüş elyaflar selüloz tarafından zayıflatılır ve mekanik kuvvetin etkisi ile kumaş yüzeyinden uzaklaştırılır. Temel olarak tüy giderme işlemi için yüksek derecede mekanik hareket şarttır. Jigger, sarıp bekletme gibi mekanik ihtiva etmeyen yöntemler uygun değildir. Tüp halinde çalışmak daha az tavsiye edilir. Overflow makinelerinde çalkalama tavsiye edilir.
    
Jigger, jet, haspel ve tamburlu makinelerde işlem; 0,5-0,7 gr/mal ağırlığı ROYCELL TB94
Flote: 1/10 ve daha düşük 
pH değeri: 4,8-5
Sıcaklık: 55 -60 ºC 
Zaman: 30-60 dak .istenilen efekte göre ayarlanır.

DEPOLAMA: Depolama ömrü orijinal ambalajında ve oda sıcaklığında 6 ay

AMBALAJ ŞEKLİ: 60 kg lık bidon, IBC